4 големи митови за минералната вода во кои мора да престанете да верувате

Минералната вода е пијалак кој поттикнува спротивставени мислења, но која е вистината?

Јапонските жени ја откриваат тајната за здрав и младолик изглед на кожата

Оваа метода најмногу ја користат жените од Јапонија кои се познати по добро негуваната кожа и младешкиот изглед.

Алкохолна лимонада со манго

Малку поинаква лимонада од онаа на која сте навикнале да ја пиете. Оваа е само за возрасни, каде мангото е вистинска ѕвезда. Споделете ја со најблиските и уживајте...

Мохито од јагоди

Кога ќе ви здодее обичното мохито, еве што да направите. За љубителите на јагоди, ова е пијалакот од соништата...

Крвава оранжада

Направете ја оваа неверојатно ароматична, цитрусна освежителна оранжада.

Капучино на италијански начин

Вистински италијански вкус за автентично доживување