Кофеински милкшејк со Нутела

Највкусниот кофеински милкшејк што некогаш сте го пробале!

Милкшејк од кафе и нутела

Вкусно и освежително попладневно задоволство...

„Shamrock Shake“ – Смарагден милкшејк од ментол

Вкусен милкшејк инспириран од Денот на Свети Патрик

Милкшејк од кафе

Ладно задоволство со моќен вкус...

Безобразни папагали пијат туѓ милкшејк

Група стрвни австралиски шарени папагали, се потепале да вкусат од чоколадниот милкшејк на едно девојче, во кафуле во Квинсленд, Австралија.

Чоколаден милкшејк од пиво

Обожавате да пиете пиво и го обожавате вкусот на чоколадо... Еве една идеална летна напивка за вас, која совршено ги обединува двата вкуса.
Датум: 17 јун 2012
, Автор:

Милкшејк мока

Декадентно ладно кафе за попладневно уживање. Сервирајте го во високи чаши за да го доловите ретро стилот.

Светски рекорди поврзани со храна

Рекордот за најголемата шолја кафе е поставен на 8-ми април, 2008 година. Шолјата за кафе е висока 1, 53 метри со дијаметар од 2, 33 метри. Во нејзе биле приготвени 3 604 литри кафе...
Датум: 21 окт 2010
, Автор: