6 книги кои ќе ве одведат во Италија од кое било место на Земјата

Ви претставуваме 6 книги кои ја доловуваат магијата на Италија и ќе ве одведат таму од кое било место на Земјата.
Датум: 26 фев 2016

Европски спот за песната „Круг“ на Дон и Андреј од ДНК

Спотот за песната „Круг“ на бизнисменот Дон и Андреј од ДНК, кој е снимен низ Европските метрополи Виена, Париз, Милано и Венеција од денес имаме можност да го гледаме на медиумите.
Датум: 20 дек 2013
, Автор:

8 градови во Италија кои мора да ги посетите

Ах, таа Италија! Земјата каде храната е вкусна, архитектурата инспирира, уметноста остава без здив, а луѓето се совршено елегантни.

Варијанти на традиционалната италијанска пица од регион во регион

Италијанската кулинарска традиција носи безброј традиционални варијанти на пицата кои се разликуваат од регион во регион. Патеписецот Алисон Бинг ја пренесува нивната историја и разликите кои ги носи секој крај од Италија.

Вертикална шума

Архитектот Стефано Боери планира да ја „изгради“ првата и најневеројатна вертикална урбана шума во Милано. Боско вертикале ќе чини 6 милиони евра, а тука се планирани не само растенија и дрвја, туку и луксузни апартмани.
Датум: 03 апр 2012
, Автор:

Првиот бутик „Версаче“ за деца

Светски познатиот интернационален италијански бренд „Версаче“, на чело со Донатела Версаче, неодамна го отвори првиот бутик „Версаче“ за деца. Тој се наоѓа во Милано, каде во 1978 г. беше отворен и првиот официјален бутик...
Датум: 12 јан 2012
, Автор: