Мејкап артистка се трансформира во познати уметнички дела

Па, зошто и нашето лице да не го искористиме како уметничко платно?

Дали можете да погодите која половина на лицето е нашминкана со евтина, а која со скапа шминка?

Загатката привлекла големо внимание од јавноста бидејќи ретко кој можел да ја забележи разликата.

Три мејкап техники кои се тотален хит на Инстаграм!

Интересни мејкап техники кои можете лесно да ги совладате.

Како да ја прилагодите вашата шминка на студените зимски денови?

Со пониските температури доаѓа и промена на облеката, па токму затоа логично е да следува и промена на мејкапот.

Мејкап идеи: Гламурозни стилови кои мора да ги испробате оваа есен

Есента е најубавото годишно време за нова љубов, нови почетоци и планови, но и за испробување нови мејкап трикови.

Полека, но сигурно: 3 есенски трендови во шминкањето кои го освојуваат светот

Ова е идеално време за да внесете неколку новини во вашето шминкање.

Француски минималистички мејкап: Туторијал кој ќе го освежи вашиот изглед

Бидејќи оваа сезона во мода е минимализмот, францускиот мејкап најдобро може да ги исполни потребните услови.

Најдобрите есенски мејкап трендови за 2015 година

Мат црвени усни, руменило, зачадени очи, силни бои... Тоа се само дел од трендовите кои оваа есен ќе го обележат светот на шминката.

Сè што треба да знаете за техниката на шминкање „стробинг“

Поголемиот дел од жените сакаат да се шминкаат и имаат разновидна козметика...

Со помош на овие мејкап трикови вашите брчки ќе бидат помалку видливи

Добрата рутина за разубавување и здравата исхрана може да направат чуда за вашата кожа, но што може да направите за да изгледате помладо во истиот момент?

8 важни нешта кои сите матурантки треба да ги знаат за шминката на големата ноќ

Со цел да изгледате најдобро што можете за време на вашата матурска вечер, погледнете ги следниве неколку мејкап совети...

6 оригинални начини да го користите ајлајнерот

Мејкап артистот Лиз Оливер ни предлага 6 колоритни и сосема неочекувани изгледи на очите кои ви препорачуваме да ги пробате уште викендов. Храбри се и неконвенционални, но одлични за пролетните и летните денови.
Датум: 30 апр 2015
, Автор: