Мечка крадец

Една мечка нашла нешто што ѝ се допаѓа и решила да си го земе со себе.

Мечка се одбива од шофершајбна и прави неколку салта назад

Погледнете ја само нејзината еластичност и вештини. :)
Датум: 31 мај 2013
, Автор:

Хармонично пријателство меѓу мечка, лав и тигар

Во една зоолошката градина во американската држава Џорџија, меѓу животните постои пријателство кое сме го виделе само во цртаниот филм „Мадагаскар“.

Најкул реклама за машина за перење алишта

Ова е една од ретките реклами, кои не би ве изнервирале доколку додека гледате филм на некој од домашните телевизиски канали, наеднаш ви го прекинат на најинтересната сцена и направат ЕПП пауза. :)
Датум: 26 јан 2013
, Автор:

Би чувале ли мечка како домашно милениче?

Инспиративна приказна за мајката која пронашла мало мече и го израснала како дел од семејството.

Што прават животните во шумата кога ќе падне ноќ?

Кога ќе падне ноќ, темните шумски предели се навистина страшни, бидејќи без никакво осветлување, не знаете што сè може да ви се случи таму. Животните кои живеат таму можат да бидат многу непредвидливи...

Владимир Путин – современиот Чак Норис

Зборуваме за поранешниот агент на КГБ, а денес руски претседател Владимир Путин, кој во потрагата по публицитет веќе му го презема угледот на легендарниот акционен херој и спасител.
Датум: 22 мар 2012
, Автор:

Културна мечка која ви мавта за топло добредојде

Оваа пријателски расположена мечка, им возвратила топол комшиски поздрав на посетителите на нејзиниот дом, кога тие поминале покрај неа со автомобилот и ѝ мавнале со раката. Погледнете за што станува збор. :)

23 неверојатни фотографии со животни од 2011

Збир на интересни фотографии од животни сликани изминатава година кои изобилуваат со радост, среќа, тага, лојалност и посветеност...

Запознајте ја Мими – мечката што сака јога

Родена во финската зоолошка градина Атари, Мими е убава кафена мечка која секое утро практикува јога.

Како да си го спасите животот кога сте во неволја?

Никогаш не се знае во каква несреќна околност можете да се најдете. Бидејќи вашиот живот или животите на други луѓе може да зависи од вашата способност за снаоѓање во критични ситуации...
Датум: 30 авг 2010
, Автор:
12