Првото нешто што ќе ви падне во очи на оваа слика открива што се крие во вашата душа

Доколку сакате да откриете што се крие во вашата сенка, како и во вашата душа, само погледнете ја сликата и забележете што прво ќе ви падне во очи.

Поучна приказна: Мечката и двајцата пријатели

Вистинските пријатели се навистина ретки!

Необично руско семејство: Мајка, татко и мечка како домашно милениче

Запознајте го Стефан, питома мечка која живее со своите луѓе, Светлана и Јуриј Пантелинко во Москва.

Неверојатни фотографии ни покажуваат како мајка, ќерка и голема мечка уживаат на пикник

Ако добро размислите, ова е сонот на сите деца кои го носат своето мало плишано мече на пикник со нив.

Погледнете го ова необично пријателство помеѓу мечка и волк

Тие ни покажуваат дека расите навистина не се важни за вистинско пријателство!

Необични пријателства помеѓу животните кои ќе ви го стопат срцето

Погледнете ги наредниве 14 необични и неодоливи пријателства во светот на животните кои ќе ви го разубават денот.

Дали би ги препознале овие животни без нивните крзна?

Погледнете ги овие интересни фотографии од животни без крзна или пердуви и пробајте да ги препознаете.
Датум: 23 јун 2014
, Автор:

Божиќно видео што ќе ви го стопли срцето

Ова анимирано видео ја раскажува слатката приказна за зајчето, што на мечката ѝ подарува специјален подарок за да ја почувствува магијата на Божиќ, наместо да падне во зимски сон.

Видео кое стопи милиони срца: повик за прегратка

Човек маскиран во голема кадифена мечка стои сред градскиот плоштад... Се вика Фабијан и е хендикепиран.

Мечка крадец

Една мечка нашла нешто што ѝ се допаѓа и решила да си го земе со себе.

Мечка се одбива од шофершајбна и прави неколку салта назад

Погледнете ја само нејзината еластичност и вештини. :)
Датум: 31 мај 2013
, Автор:
12