Металика | Кафе пауза

Рокенрол торти

Музиката е вистинско уживање, па уште и ако ја искомбинирате со вкусно парче торта, ммм... :)
Датум: 26 окт 2012
, Автор:

Факти и занимливости за бендот Металика

По повод 30 години од постоењето на најпознатиот и најуспешниот метал бенд во светот, денеска ќе можете да прочитате неколку интересни факти поврзани со нив.