мента | Кафе пауза

Рецепт за вкусни колачиња со вкус на мента и кокос

Овие колачиња не само што се вкусни, туку имаат и многу здравствени придобивки. Плус, потребни се само 30 минути и 5 едноставни состојки.

Сок од ментa: Рецепт кој ги освежува телото и здивот

На многу едноставен начин самите можете да направите сируп од мента кој се пие разреден и разладен, а таков ефект ќе има и врз вашиот организам.