мед | Кафе пауза - Part 8

7 изненадувачки примени на сода бикарбоната

Сода бикарбоната може да се примени на различни начини во домаќинството, од состојка која го помага растот на тестото, до отстранувач на непријатната миризба во фрижидерот. Но, ги знаете ли нејзините козметички примени?
Датум: 09 окт 2011
, Автор:

Овошни сладоледи

Најздравите сладоледи се пред вас. Направете ги и лижете без да се грижите за килограмите...

Чоколадно кафе со мед (Choco Honey Coffee)

Силно кафе со екстра благ вкус, кое ќе ви ја зголеми енергијата...

Медот во кујната

Во комбинација со сирење и модар патлиџан, месо и риба, медот е додаток кој ако не сте почнале да го употребувате, време е да почнете.

Девојки слатки како мед

Време е за нова тура слатко задоволство за мажи. Исплакнете си ги очите со овие медени девојки.
Датум: 18 мар 2011
, Автор:

Совети за совршен маникир

Негувани раце и чисти средени нокти се последица од секојдневните ритуали кои жените ги прават. Ваквиот изглед е очекуван и делува лесен за постигнување, но потребни се време и вештини за да биде секогаш беспрекорен.

Како поинаку да го употребите медот?

Медот е најстариот трик за убавина. Уште во далечното минато, Клеопатра се бањала во млеко и мед, за да ѝ даде мекост на својата кожа, а Попеа, жената на римскиот император Нерон...
Датум: 04 ное 2010
, Автор: