мед | Кафе пауза - Part 4

Имате вишок килограми? Овој напиток ќе ги стопи во рекорден рок!

Благодарение на овој рецепт, многу жени успеале да го намалат обемот на струкот за неверојатен 1 см на ден.
Датум: 17 мај 2015
, Автор:

3 едноставни домашни рецепти против ‘рчење

'Рчењето е непријатна појава која може да влијае врз сонот, да предизвикува болки во грлото и да ги полуди сите останати луѓе во близина.

Што може да се користи како замена за шеќер во исхраната?

Секогаш кога во некој рецепт ќе видите дека треба да ставите шеќер, вие обидете се да го замените со некоја од овие алтернативи.

Модели прекриени со мед изгледаат како карамелизирани статуи

Кога станува збор за интерпретирање на апстрактните форми на уметноста, убавината е во очите на оној кој набљудува.

Напивка од јаболков оцет која го забрзува метаболизмот и го поттикнува слабеењето

Овој пијалак ќе ви го подобри варењето во текот на денот, ќе ви го забрза метаболизмот и на тој начин ќе ве однесе поблиску до губењето на килограмите.

Домашно какао, преполно со здравје

Топол зимски пијалак кој ќе ви помогне во борбата против студенилото...

Едноставна домашна маска од мед за освежување и чистење на вашето лице

Во сировиот мед не постојат никакви штетни хемикалии и токму затоа тој е одличен за вашата кожа...

Како природно да го отстраните масното ткиво?

За оние кои не сакаат да легнат под скалпер, нудиме 4 рецепти за природно лечење кои би помогнале во повеќето случаи.
Датум: 14 сеп 2014
, Автор:

7 причини да си направите топол напиток од ѓумбир

Ги затоплува коските, помага при настинки и многу други болки...
Датум: 14 сеп 2014
, Автор:

Рецепт за еликсир на младоста кој треба да го проба секоја жена

Знаевте ли дека постојат природни ефикасни методи на подмладување и всушност не ви требаат скапи козметички препарати и уште поскапи и ризични хируршки зафати?
Датум: 06 сеп 2014
, Автор:

Придобивките од медената вода

Овој напиток одамна е употребуван за справување со разни болести, како и во козметички цели.
Датум: 07 јул 2014
, Автор:

Чудотворен мелем: Го намалува обемот на струкот и ги топи масните наслаги од стомакот

Благодарение на овој рецепт, многу жени намалувале по 1 см од обемот на струкот на ден.
Датум: 18 јун 2014
, Автор: