Единствената навика која ќе ви помогне да имате здрав сексуален живот и добар сон

Како што стресот го погодува нашето секојдневно функционирање, така влијае и на нашиот сон, како и на сексуалниот живот.

Што да направите кога не можете да го исклучите мозокот после напорниот ден?

3-те најефикасни начини да го опуштите вашето тело, но и вашиот ум.

Новогодишна порака од духовен водач: На овој ден стануваме свесни каде сакаме да одиме

Нова година е момент во нашите животи кога треба добро да размислиме за тоа каде сме биле, каде сме сега и каде сакаме да одиме.
Датум: 01 јан 2016

„Еве како научив да заспивам за само 1 минута“: Ефикасен метод против несоница

Својата исповед за тоа како ја пронашла оваа прекрасна метода, Али Гонзалес ја раскажа вака: „Сè започна недела дена пред венчавката на мојот најдобар пријател...“

3 загрижувачки опасности од медитација на кои треба да внимавате

Медитацијата е одличен начин да се справите со стресот и менталните болести, но таа може да има и сериозни психолошки последици од кои тешко се закрепнува.

4 важни и клучни чекори за превенција на Алцхајмерова болест

Постојатнеколку животни навики кои истражувањата ни покажале дека се многу моќни кога станува збор за превенција на Алцхајмеровата болест.

Би пробале ли оргазмичка медитација?

Доколку сакате и вие да се обидете, погледнете го овој туторијал кој ќе ви ја покаже чекор по чекор оваа медитација.

3 нешта кои не треба и 3 кои треба да ги правите за подобро утро

Следете ги овие совети и започнувајте го денот со помалку стрес и во пријатна атмосфера која ќе ве мотивира за подобро да го продолжите денот.

Ментална вежба со свеќа по која ќе се чувствувате посреќно

Ова е едноставна ментална медитативна вежба која ќе ви одземе само триесетина минути, но драстично ќе ви го подобри квалитетот на животот после тоа.

5 начини да си го пополните слободното време

Сите ние имаме огромен број обврски кои се врзани со многубројни рокови. Но, и најзафатениот човек може да одвои по некој саат во денот за себе и своето здравје.
Датум: 12 јан 2015

12 начини да дојдете до поздраво тело без да ви се наруши распоредот

Со текот на времето, порано или подоцна сфаќаме дека изреката: „Во здраво тело, здрав дух“ е целосно вистинита. Но како да имаме здраво тело и здрав дух?

6 работи кои успешните личности ги прават пред спиење

Што прават успешните луѓе пред спиење? Ова се 6 навики на познати успешни личности кои може да ги земете за пример.
Датум: 23 сеп 2014
, Автор: