мајка | Кафе пауза - Part 17

Во големи наводници

Зошто да „бркаме“ некакви европски стандарди или да се трудиме да бидеме културни? Супер сме си вака. Одлично се раководиме според веќе постоечкиот бонтон.
Датум: 08 апр 2012
, Автор:

По што најпрво би посегнале во случај на пожар?

Скромни, фалбаџии, сентиментални, практични..., различни сме дури и во неволја. Во тоа ќе се уверите и преку проектот „The Burning house“, кој ни поставува хипотетичко, но многу едноставно и добро прашање...
Датум: 13 мар 2012
, Автор:

Мајка која прави фотографии од нејзиното летечко бебе

Фотографката Рејчел Хулин изгледа дека открила неверојатен талент кај нејзиното бебе, кое може да лета, но само на нејзините фотографии.
Датум: 28 фев 2012
, Автор:

16-месечно бебе расположено за кеш и за ништо друго

Се чини дека ова бебенце ја намирисало моќта на парите уште од мали нозе. Намуртено ги одбива сите предлози на мајка му, освен понудата од милион долари.
Датум: 08 фев 2012
, Автор:

Што се случува кога две дечиња си играат со брашно?

Додека една мајка од Америка била во тоалетот, нејзините деца ја претвориле дневната соба во снежно белило. :)

Тажна приказна за обединувањето на едно невообичаено семејство

Двајца татковци се обединуваат откако ја губат жената која ја сакале, за да ги израснат нивните заеднички деца.

Мајмунка и тигарче се однесуваат како мајка и бебе

Во текот на минатиот викенд, двегодишното шимпанзо Дуду е видено како му дава да пие млеко на шеесетдневното бебе-тигар Аорн во тајландската крокодилска фарма и зоолошка градина Самут Пракан.

10 начини да се справите со терсене свекрва

Никогаш немојте да си ги сфаќате при срце коментарите упатени кон вас од вашата свекрва. Некои свекрви никогаш не би се задоволиле со изборот на нивниот син на жената на неговиот живот.

Додека бебето спие…

Мајката на оваа малечка принцеза, Адел Енерсен од Хелсинки, Финска, по професија e копирајтер и концепциски дизајнер во областа на маркетингот, која за време на породилното отсуство си смислила фантастично хоби.