мачнина | Кафе пауза

8 начини бремените жени да се справат со утринските мачнини

Речиси 90% од жените се соочуваат со утрински мачнини во раните фази на бременоста.

Кои се најраните симптоми на бременоста?

Доцнењето на менструалниот циклус не е единствен показател за бременост.

Зошто чувствуваме мачнина кога читаме додека се возиме?

Се случува следното: Мозокот добива измешани сигнали. А единственото нешто што може да предизвика такво сетилно несогласување е невротоксин или отров.

Чудни работи кои никогаш не би претпоставиле дека предизвикуваат мачнина

Понекогаш чувството на гадење се појавува од нигде никаде и сигурно сте се запрашале што ја предизвикало мачнината токму во тој момент.

Кафето и лимонот ги лечат овие здравствени проблеми побрзо и од лековите наменети за нив

Здравствените проблеми како што се главоболката, мачнината, болките во желудникот и дијарејата не можат да се сместат во категоријата болести, но без сомнение се многу непријатни за организмот.

7 намирници кои ќе ви го смират стомакот после прејадување

Не е можно некогаш во животот да сте отишле на вечера каде ви го сервирале вашето омилено јадење и да сте изеле само онолку колку што ви е доволно за да не се чувствувате гладни...

Необични медицински трикови за справување со секојдневни непријатности

За повеќето болести неопходна е консултација со доктор, но овие медицински трикови, можете да ги примените и сами, на своја рака.
Датум: 31 мар 2014
, Автор:

Како да се ослободите од утринскиот мамурлак?

Бидејќи не можеме да ве спречиме да пиете, можеме да ве посоветуваме како да се спасите од утринскиот мамурлак, со помош на советите на д-р Оз.