Што ќе се случи ако престанете да мастурбирате?

Многу луѓе ги прв пат ги откриваат нивните сексуални желби преку мастурбацијата. Но, што се случува кога ќе се откажете со неа?

Науката открива: Мажите треба да мастурбираат 21 пат месечно

Честата мастурбација може значително да го намали ризикот од рак на простатата кај мажите.

8 нешта за мастурбацијата кои никој нема да ви ги каже, а сепак треба да ги знаете

Постојат разни митови поврзани со мастурбацијата, па еве некои нешта кои никој не ви ги кажува.

Најинтересните статистички податоци и рекорди во сексот

Брачните парови најчесто ја практикуваат мисионерската поза, жените во текот на животот просечно менуваат 4 партнери, еден од десет парови спијат одвоено.
Датум: 16 ное 2014
, Автор:

Работи кои мажите некогаш би ги избрале попрво од секс

И мажите се човечки битија кои покрај оваа потреба имаат и други, па и такви кои во одредени ситуации се посилни и поради тоа попрво би ги избрале нив одошто „да снимаат“ жешка сцена под чаршафите.
Датум: 10 ное 2014
, Автор:

Најголемите секс рекорди

Најголемиот забележан пенис во мирување е долг околу 24 см, а оној кој го држи рекордот во ерекција има должина од околу 35 см... Ова се Гинисови рекорди за секс.
Датум: 01 сеп 2014
, Автор:

10 причини зошто жените (не) сакаат да мастурбираат

Иако сексуалниот однос дава многу поголемо уживање отколку што можат да пружат моментите на интимна самотија, постојат причини поради кои ова понекогаш е посакуван облик на сексуална активност.
Датум: 09 јул 2014
, Автор:

Здравствени придобивки од мастурбирањето за мажите

„Мастурбирањето е дел од здравиот сексуален живот. Тоа е тотално безбедно и безопасно. Дури е поздраво од секојдневното миење на забите“ - изјавува д-р Глорија Брејм, клинички сексолог.
Датум: 16 мар 2013
, Автор:

Грозна статистика за работи од секојдневниот живот

За многу работи немаме избор бидејќи не знаеме какви се, а и да знаеме нема многу што можеме да направиме. Оваа статистика може да ве згрози, но што е тука е...
Датум: 14 јан 2013
, Автор:

Нова сексуална ориентација: асексуализам

Околу 1 процент од луѓето ширум светот се асексуалци – луѓе кои не чувствуваат никаква сексуална привлечност кон друга личност, тврдат научниците.

За што најмногу лажат мажите и жените?

Жените коишто во минатото имале поголем број партнери со кои имале сексуални односи, на својот сегашен партнер никогаш нема да му ја признаат точната бројка...