Употребете ги книгите како совршен детаљ за уредување на домот

Покрај тоа што служат за опуштање и за збогатување на вашиот речник, книгите се еден од најдобрите начини за уредување на вашиот дом.

Совршена подвижна масичка за вашиот лаптоп

Без разлика дали работите професионално на лаптоп или го користите за сурфање или играње игри, оваа масичка е она што цело време ви требало, но не сте ни биле свесни.
Датум: 02 дек 2013
, Автор:

Направете сами: Масичка од гајби за вино

Доколку за домот ви е потребна масичка за кафе, нема потреба да фрлате многу пари купувајќи нова од салон за мебел.

Масичка и кафез за птици споени во елегантен дизајн

Парижанецот Грегоар де Лафоре е креатор на ова иновативно дизајнерско решение наречено „Cage Archibird“.
Датум: 03 јул 2013
, Автор:

Креативни производи инспирирани од Ајфон

Дали би сакале да ве опкружуваат предмети кои се инспирирани од дизајнот на вашиот омилен гаџет? Еве некои за кои инспирација бил токму овој Еплов гаџет.
Датум: 06 ное 2011
, Автор:

8 предмети кои можете да ги изработите за помалку од една минута

Со евтини материјали и малку креативност, можете да изработите кул предмети за уредување на домот...
Датум: 03 окт 2011
, Автор:

„Писмени“ масички за кафе

Колекцијата алфанумерички кафе-масички наречена Фонтејбл претставува револуција во уредувањето. Со нив, можете да „напишете“ порака, да ги поставите бројките кои имаат некаква симболика за вас, да градите хемиски соединенија...
Датум: 01 јун 2011
, Автор:

Фотоалбум како кафе-масичка

Оваа масичка за кафе е вистински извор на забава: таа создава нови сеќавања додека се сеќавате на старите.

Аудио кафе масичка

Масичката со вграден звучен систем, дизајнирана од Џероум Сприт и Волфганг Брегентзер е наречена „Acoustable“. Таа овозможува репродукција на звук во опсег од 360 степени.

Дневна соба од автомобилски делови

Најновата колекција на дизајнерите од студиото за дизајн LA во Полска се базира на браници, отвори за гориво, светла и кожа од Бентли и Ферари од 60-тите години кои се искористени за да се создаде неверојатно уникатен мебел.
Датум: 03 фев 2011
, Автор:

Клупа направена од 1.000 колани

Свиочната структура има метална рамка на која се навртени колани, создавајќи удобна површина за седење. Сите појаси употребени за изработката на ова дело се собрани преку донации...
Датум: 22 дек 2010
, Автор: