Моќни цитати на Маргарет Тачер за животот, политиката и успехот

„Можеби петелот кукурига, но кокошката е онаа која ги квачи јајцата.“
Датум: 16 окт 2013
, Автор:

5 цитати со корисни совети од познатите мудри жени

Од Дороти Паркер до Маргарет Тачер, еве што кажале едни од најпознатите жени на сите времиња. Ова се 5 кратки цитати од познатите мудри и успешни жени.
Датум: 10 сеп 2013
, Автор:

Кога славните глумат историски личности

Можете ли да ја замислите Линдзи Лохан во улогата на Елизабет Тејлор или Ештон Кучер во улогата на Стив Џобс? А дали знаевте дека ликот на Боб Дилан ќе го толкува актерката Кејт Бланшет?
Датум: 07 јул 2012

Челичната дама (The Iron Lady)

Која е цената што треба да ја плати интелигентна и амбициозна жена во време во кое владеат мажите, уште повеќе, во светот на политиката?
Датум: 06 апр 2012
, Автор: