Подгответе се за следниот маратон и истрчајте подобро од кога било досега

Имате околу 6 недели за тренинг. И сега што? Можеби само сакате да трчате, почетник сте или експерт. Без разлика колкаво е вашето искуство со маратоните, овие совети ќе ви помогнат да успеете.
Датум: 25 окт 2014
, Автор:

Преживеала рак, па трчала маратон 366 дена по ред

64-годишната Австралијанка Џанет Мари Вејклин и нејзиниот 68-годишен партнер Ален Мари, ја започнале минатата 2013 година со амбициозен проект наречен „Running Raw Around Australia“.

Филмски препораки за возбудлив викенд

За овој викенд ви спремивме 5 филмски препораки, кои со сигурност ќе ви се допаднат.

10 неверојатни работи што би можеле да ги направите за 24 часа

Проверете што сè може да се направи за едно деноноќие...
Датум: 19 дек 2012
, Автор:

Најтешките олимписки дисциплини

Спортските натпревари на Олимписките игри, по правило, се едни од потешките, но одредени олимписки дисциплини се издвојуваат како најтешки.
Датум: 08 авг 2012

Најубавите новогодишни и божиќни филмови

Доколку се прашувате што интересно би можеле да правите во овие слободни опуштени денови, еве една интересна идеја - повикајте ги пријателите и разбудете ја магијата на празниците, уживајќи во еден целодневен маратон.
Датум: 06 јан 2011
, Автор: