Познатата манекенка Каролин Марфи ги споделува своите моќни совети за среќен и исполнет живот

Во своите четириесетти години, Каролин Марфи е вистински пример за остварена и среќна жена која може да се пофали со значајна кариера која ја остварила во модната индустрија.

Иако била родена со инвалидитет, на оваа манекенка само небото ѝ е граница

„Ова е еден начин да се чувствувам прифатено во модната индустрија, но ми помага и да рушам бариери“, вели таа.

Пред и после Фотошоп: Манекенка јавно се побуни за обработена фотографија од нејзиното тело

Австралијката Меган Каусман на својот Инстаграм профил објави оригинална фотографија од неодамнешното фотоснимање со што се спротивстави на моменталниот Фотошоп тренд.
Датум: 27 авг 2014
, Автор:

Се сеќавате на убавата Миа Колучи од „Млади бунтовници“?

Најверојатно нема ниту еден млад човек во државава кој не ја гледал аргентинската ТВ серија „Rebelde Way“ (Млади бунтовници) во тинејџерските години и сите ја сакавме убавата Миа Колучи...

Нова девојка (New Girl)

Интересна серија за една уште поинтересна девојка...
Датум: 04 апр 2012
, Автор:

Смртно убава (Drop Dead Diva)

ТВ серија за светоста на внатрешната убавина на човекот, наспроти променливата физичка убавина...

Страста сокриена во бакнежот

Фотографиите се направени во една вечер низ Њујоршките улици, а најинтересниот факт во врска со нив е дека, девојките се професионални фотомодели, а мажите кои ти ги бакнуваат не се.

Ден од животот на една манекенка

Погледнете како изгледа еден ден на манекенката Џули Санер токму за време на овогодишната модна недела во Париз.