Жени кои имале искуство со мажи со микропенис

Некои дами кои имале искуства со момци чии пениси не биле поголеми од само неколку сантиметри, решиле јавно да ги споделат. Нивните искуства се различни, исто и одлуките, а ова се нивните исповеди.
Датум: 16 окт 2014
, Автор:

Мал шармантен стан во Букурешт

Ова мало, но многу шармантно станче се наоѓа во Букурешт, Романија...

ИКЕА ви покажува како да го зголемите вашиот мал стан

ИKEA предложува неколку практични идеи за одлично искористување на вашиот мал, домашен простор.

Шармантно станче на поткровје во Париз

Неискористеното поткровје на една зграда во Париз, Франција претставувало одлично место за креативно изразување на архитектката Силви Каен.

Мал стан во Њујорк кој се преобразува во многу соби

Живеењето во Њујорк може да биде многу тешко доколку не можете да си дозволите поголем простор за вашиот дом.

Совршено уреден стан од 22 метри квадратни

Тим Сегермен од Бруклин, го уредил ова мало станче во Менхетн изработувајќи го целиот мебел рачно. Во овој стан од 22 квадрата можете да видите многу генијални и специфични решенија.

Малиот црн фустан низ историјата на модата

Безвремено парче облека, симбол за елеганција и вечна инспирација на модните дизајнери...

Урбан летен автомобил

Неверојатно практичен автомобил наменет за градско возење, кој може да се приспособи и за потежок терен.

Апартман од 32 квадратни метри со 24 соби

Откако го откупил малиот апартман за 45.000 американски долари, решил во него да ја искористи секоја педа, па го направил овој неверојатен подвиг.

Малечок свет кој го собира во тегличка

Јапонскиот артист и архитект Akinobu Izumi креирал педантна серија од уловени моменти од животот т.н. „A Tiny World in a Bottle“, сместени во малечки теглички, кои дефинитивно ќе ве потсетат на убавите моменти во животот.