Неколку ситуации што можат да ги разберат само мајките со мали ќеркички

Желбата за маникир започнува уште од двегодишна возраст...

Прекрасен човек спасил мала верверичка од смрзнување

Ова е Епл Мунбин, беспомошно вервериче коешто се смрзнувало во шумата. За негова среќа, еден прекрасен човек навреме го пронашол, на чекор пред смртта.

Запознајте ја Валери – кученце со прекрасно срце на крзното

Кучињата ретко ги кријат своите емоции, а ова кученце дефинитивно сака да му ја покаже на светот сета своја љубов. Малата Валери се родила со дамка во облик на совршено срце на нејзиното крзно.

Алонсо Матео – најдобро облеченото петгодишно дете

Овој мини фешониста ги носи најдобрите модни комбинации, се смешка харизматично и позира пред камерата, како да е искусен фотомодел.

Кучето со мустаќи стана господин

Пред неколку месеци малото куче со мустаќи му се претстави на светот преку социјалните мрежи благодарение на една слика. Но, за среќа, новите фотографии ни овозможуваат да видиме дека тоа станало вистински господин.
Датум: 10 јун 2013
, Автор:

2-годишно дете со неверојатни кошаркарски способности

И покрај тоа што е многу малечок, без проблем фрла кошеви во лежечка позиција и постигнува поени кои не може да ги постигне ни некој 8 пати постар од него.

Луј Витон го претставува „Малото е прекрасно!“

Малото е новото големо - или бар така ни вели Луј Витон...

7-годишно дете влече автомобил без мака

Младиот Јинлонг од Кина има само 7 години, но е толку јак, што може да го носи својот татко, па дури и да влече автомобил полн со луѓе со себе.

Ова е најслаткото маче на светот

Синооката бушава Дејзи е уште послатка поради тоа што е минијатурна, што нејзиниот сопственик Бен Тороде го потенцирал, фотографирајќи ја како го вади главчето од сад за миксирање или од под шапка.

Неверојатно: двегодишно момче ги знае сите држави во светот

Своите први зборови Шервин Сараби ги изустил кога имал само десет месеци, а сега, кога има полни 2 години, знае да ги наброи сите главни органи на човечкото тело и нивните функции, ги знае сите држави во светот...