Рамазанските пости се во тек! Еве што да јадете за време на овој голем муслимански празник

Денес е барем лесно да се дојде до намирници кои се квалитетни, лесни за подготовка и вкусни.
Датум: 21 мај 2019
, Автор:

Велигденските празници се ближат, Фантазија ви предлага забавни активности со вашите најмали

Покрај празничното фарбање на велигденските јајца, работилницата можете да ја засладите со декорирање на нешто многу вкусно.
Датум: 23 апр 2019
, Автор:

Огромен интерес за производите на Макпрогрес на ISM 2018 – најголемиот светски саем за кондиторски производи

Макпрогрес како компанија со интернационално портфолио и извоз во повеќе од 55 земји ширум светот, по 14-ти пат зеде учество на овој саем.
Датум: 02 фев 2018
, Автор:

Штрудли Винчини – десерт за целото семејство

Надополнете го вкусот на утринското кафе со ова вкусно задоволство и започнете го денот во добро расположение!
Датум: 18 јул 2016
, Автор: