Кафе со вкус на цреши, совршено за вистинските дами

Ледено освежување за одличен почеток на викендот...

Како да направите совршена пена за кафе во микробранова?

Го обожавате пенестото кафе кое го служат во кафулињата, но понекогаш би сакале да уживате со ваков напиток и во домашен амбиент. Сепак, дома немате скапи апарати за кафе, но за среќа, постои едно едноставно решение...
Датум: 25 сеп 2014
, Автор:

Што зборува вашето омилено кафе за вашиот карактер?

Шолјата кафе е редовен ритуал на голем број луѓе и за разлика од чаевите и соковите кои ги пиеме во различни вкусови, повеќето луѓе секогаш нарачуваат исто кафе, коешто открива по нешто за нивниот карактер.

Индиско макијато

Ист вкус, различна подготовка во индиски стил...

Како да си нарачате кафе во Италија?

Кога нарачувате кафе во Италија, секогаш имајте ја на ум неговата цена. Во многу кафе барови на преубавите улички во Италија, едно капучино може да чини четири пати повеќе...
Датум: 16 сеп 2010
, Автор: