Македонски Телеком | Кафе пауза - Part 4

Македонски Телеком дел од светската премиера на новите Huawei модели

На само неколку дена пред светската премиера на познатиот кинески бренд Huawei, во просториите на Македонски Телеком вчера беше организирана промоција на нивните најнови модели на телефони Huawei P8 и Huawei P8 Lite.
Датум: 27 јун 2015
, Автор:

Македонското „ИоТ“ решение можен победник на интернационалниот натпревар Business Wall of Fame

Решението Agro IT, наменето за менаџирање на фарми, се наоѓа на 1-вото место според гласачите на Интернационалниот натпревар со освоени 2.166 гласови.
Датум: 24 јун 2015
, Автор:

EPISTUM CLOUD, e-решение за далечинско учење и обуки од која било локација во светот

Идеално решение за тренинг на вработените, прилагоден за деловните корисници во Македонија, со стандардни карактеристики, македонски интерфејс, интуитивен за користење...
Датум: 16 јун 2015
, Автор:

Тимот на Телеком и Т-Мобиле ќе трча на Скопскиот маратон за децата со Даунов синдром

Тимот на Македонски Телеком и Т-Мобиле Македонија и оваа година ќе учествува на Скопскиот Wizz Air маратон, што ќе се одржи на 10 мај, 2015 година.
Датум: 16 апр 2015
, Автор:

Уживајте во MaxTV и најдобрите ТВ пакети 6 месеци бесплатно

Македонски Телеком креираше нова понуда со која корисниците добиваат врвно корисничко искуство со најдобрата дигитална телевизија. Во рамките на понудата, корисниците ќе можат да уживаат во MaxTV и да ги следат најатрактивните спортски и филмски ТВ канали 6 месеци бесплатно.
Датум: 09 фев 2015
, Автор:

Новогодишниот караван на Фондацијата Т-Мобиле за Македонија денес го посети Домот за деца без родители

Вработените во Т-Мобиле и Македонски Телеком им донесоа радост на над 2000 деца низ Македонија.
Датум: 30 дек 2014
, Автор:

Македонски Телеком заедно со Град Скопје го започнуваат славењето на новата 2015 година

Македонски Телеком и Градот Скопје се подготвени да започне одбројувањето на последните денови од 2014 година и на најдобар начин да го организираат пречекот на новата 2015.
Датум: 25 дек 2014
, Автор:

Традиционален Новогодишен караван на Фондацијата Т-Мобиле за Македонија

Вработените во Т-Мобиле и Македонски Телеком ќе им донесат радост на над 2.000 деца низ Македонија...
Датум: 18 дек 2014
, Автор:

Новогодишни понуди на Македонски Телеком и Т-Мобиле Македонија со РК Вардар

Македонски Телеком стана прв во Европа со целосна IP мрежа, Т-Мобиле прв во Македонија со 4G мрежа, додека Вардар стана шампион на СЕХА регионалната лига и влезе меѓу осумте најдобри во ракометната Лига на шампионите.
Датум: 26 ное 2014
, Автор:

Успешно заврши проектот „е-Engagement“ за усовршување на дигиталните вештини на младите луѓе

Во организација на НВО „Младински сојуз”, а со поддршка на фондацијата е-Македонија, се одржаа едукативни работилници во Куманово, Струга, Штип и Кавадарци.
Датум: 23 ное 2014
, Автор:

Во тек е мултимедијалнa изложба „Патување низ историјата на џезот“ во организација на Македонски Телеком и Т-Мобиле Македонија

Истовремено со Скопскиот Џез фестивал во Скопје, во иновативниот центар на Македонски Телеком кој се наоѓа на плоштадот Македонија, за сите посетители отворена е мултимедијалната изложба под името „Патување низ историјата на џезот“.
Датум: 17 окт 2014
, Автор:

Мултимедијалнa изложба „Патување низ историјата на Џезот“ во организација на Македонски Телеком и Т-Мобиле Македонија

Од 7-ти до 19-ти октомври, во иновативниот центар на Македонски Телеком кој се наоѓа на плоштадот Македонија, ќе се одржи мултимедијална изложба под името „Патување низ историјата на Џезот“.
Датум: 07 окт 2014
, Автор: