Твитер и блогираме наградите и оваа година со поддршка на Македонски Телеком

Започна четвртото издание на натпреварот кој ги соединува сите најдобри твитови и блогови од годината која изминува.
Датум: 27 ное 2015
, Автор:

Македонски Телеком ја надгради 4Г мрежата со нова функционалност

Најбрз 4Г мобилен интернет од максимални 220 Mbit/s
Датум: 09 ное 2015
, Автор:

Заврши третиот по ред филмски фестивал за млади „Џифони Македонија“

Свеченото затворање на Фестивалот за млади „Џифони Македонија“ се одржа на 11-ти октомври во киното Милениум, каде беа претставени финалните продукти и изведби кои учесниците ги подготвуваа во текот на петте фестивалски дена.
Датум: 13 окт 2015
, Автор:

Магента 1 – Нова понуда за целото семејство од Телеком

Магента 1 вклучува две мобилни линии со неограничена комуникација, 4G мобилен интернет, MaxTV телевизија и интернет за дома.
Датум: 21 сеп 2015
, Автор:

Golden Drum и Македонски Телеком во потрага по млади креативци

Повик за креативно решение на тема: „Зависност од мобилни телефони и социјални мрежи“ со целосна котизација, платен пат и сместување за победникот...
Датум: 16 сеп 2015
, Автор:

Прославуваме заедно во светот на еден Телеком

На 19 септември во Скопје пред „Порта Македонија“ со почеток од 20:00 часот, ќе се одржи незаборавен Телеком музички спектакл на кој се поканети сите граѓани, заедно да прославиме во светот на еден Телеком.
Датум: 11 сеп 2015
, Автор:

Продолжуваме заедно, под еден бренд – Телеком

Отсега на македонскиот пазар ќе биде препознатлив само еден бренд - брендот Телеком. Брендовите Т-Home и T-Mobile згаснуваат
Датум: 03 сеп 2015
, Автор:

Отворена втората реновирана Телеком продавница во Куманово

Продавницата нуди интерактивен продажен концепт со мултимедијално искуство за корисниците...
Датум: 31 авг 2015
, Автор:

Македонски Телеком има најдобри резултати на тестирањето на квалитетот на мобилните мрежи во Македонија

Во тестирањето кое го спроведе компанијата P3 Communications, Македонски Телеком постигна 740 од можни 1.000 бода и доби сертификат „Best in Test“.
Датум: 31 јул 2015
, Автор:

Македонски Телеком дел од светската премиера на новите Huawei модели

На само неколку дена пред светската премиера на познатиот кинески бренд Huawei, во просториите на Македонски Телеком вчера беше организирана промоција на нивните најнови модели на телефони Huawei P8 и Huawei P8 Lite.
Датум: 27 јун 2015
, Автор:

Македонското „ИоТ“ решение можен победник на интернационалниот натпревар Business Wall of Fame

Решението Agro IT, наменето за менаџирање на фарми, се наоѓа на 1-вото место според гласачите на Интернационалниот натпревар со освоени 2.166 гласови.
Датум: 24 јун 2015
, Автор:

EPISTUM CLOUD, e-решение за далечинско учење и обуки од која било локација во светот

Идеално решение за тренинг на вработените, прилагоден за деловните корисници во Македонија, со стандардни карактеристики, македонски интерфејс, интуитивен за користење...
Датум: 16 јун 2015
, Автор: