За дом како од списанијата: 8 едноставни и евтини трикови за декорација

Со овие 8 мали и евтини трикови за уредување вашиот дом може да изгледа како од страниците на списанијата.

Ана Винтур: Ова се особините кои ги има идеалниот кандидат за работа во светот на модата

Многу тајни за работата на Ана Винтур во „Вог“ можевте да откриете во филмот „Ѓаволот носи Прада“...

Сексапилната Кристина Агилера во најновото издание на магазинот „Maxim“

Иако подолго време ја немаше на сцената, сега се враќа посекси од кога било.

Фотосесија со Шакира за насловната страна на магазинот „Elle“

Тоа што пред кусо време роди бебе, воопшто нема ништо сменето кај спектакуларната Шакира...

100 секси жени во 100 секунди

Секоја година магазинот за мажи „Maxim“ прави листа од стоте најсекси жени...

Најубавите жени за 2013 година

Магазинот „People“ ја претстави листата со најубави жени за 2013 година.