лузни | Кафе пауза

Какви состојки треба да користите за да се ослободите од лузните?

Без оглед на вашиот став за лузните, не е лошо да знаете кои состојки мора да ги содржат добрите кремови против лузни.

7 намирници што ги намалуваат лузните од акни

Козметичката индустрија пронајде многу начини за борба против лузните од акни, но најлесниот и најприроден начин да го направите тоа е да ги лекувате со вкусна и здрава храна.

Овие луѓе сакале да ги скријат нивните лузни и белези, па побарале помош од тату артистите

Голем број луѓе имаат лузни или вродени белези коишто влијаат директно на нивната самодоверба.

Девојка сакала да ги покрие лузните од самоповредување со тетоважи, но сите ја одбиле освен еден тату артист

Ифе решила да ги покрие лузните со тетоважи, но сите тату артисти на кои им се обратила одбиле да работат со оштетена кожа, освен еден

Оваа жена прави бесплатни тетоважи со кои ги крие лузните од насилство и злоупотреба

Лузните можат да бидат долготрајни потсетници на злоупотребата, па токму затоа артистката за тетоважи, Флавија Карвало, решила да преземе нешто во поглед на тоа.

Изненадувачки податоци за човековото тело: Чоколадото ги топи килограмите, масажата ги отстранува лузните

Човековото тело крие многу мистерии кои можат да ни помогнат во зачувување на нашето здравје и добрата физичка состојба.
Датум: 13 мај 2015
, Автор:

4 застрашувачки факти кои ќе ве убедат да престанете да го допирате вашето лице

Мало заплашување со цел да ве натера да се одвикнете од оваа лоша навика!

Си го има истетовирано пола лице, но никогаш не би забележале

За жртвите на несреќи со горење, единствената полоша работа од самата повреда се лузните кои остануваат. Но, оваа неверојатна медицинска тату технологија им дава нова надеж на ваквите жртви.
Датум: 14 јан 2015
, Автор:

10 домашни третмани за намалување на видливоста на лузните

Скоро сите имаме по некоја лузна, која без разлика дали е многу видлива или не, секако нам лично ни пречи. Но, за да ги отстраните, не мора да купувате скапи козметички производи.
Датум: 09 окт 2014
, Автор: