13 луѓе кои докажуваат дека границата помеѓу лудилото и генијалноста е тенка

Дали некогаш сте забележале дека генијалците често се однесуваат чудно?

Хороскопскиот знак ви открива колку сте луди!

Што мислите, кој хороскопски знак го добива трофејот за најлуд во зодијакот, а кој е на дното на оваа листа, чија добрина едноставно го прави сосема нормален?

7 јапонски урбани легенди кои ќе ве избезумат

Покрај мноштвото анимирани приказни во кои ужива целиот свет, постојат јапонските урбани легенди и страшни приказни кои апсолутно ќе ве трауматизираат.
Датум: 28 јан 2016

Лудо хоби во Саудиска Арабија – возење автомобил на 2 тркала

Ваквото возење се нарекува „странично скијање“ и буквално значи возење на автомобилот на страничните тркала, со голема брзина.

Луди преработки на „Gangnam Style“ низ целиот свет

Неколку видеа кои дефинитивно ќе ве расположат и насмеат...

Меланхолија (Melancholia)

Филм за судниот ден и за различниот однос кон смртта, за депресијата како болест, за комплицираните семејни односи...

10 интелигентни животни лекции од Алберт Ајнштајн

„Не е дека јас сум толку паметен, туку подолго се задржувам на проблемите.“