лоши | Кафе пауза

9 навидум лоши навики што имаат и позитивно влијание

Некои навики кои ги сметаме за лоши, всушност можат да имаат позитивно влијание врз здравјето и расположението.

3-те лоши навики од кои се откажале Марк Кубан, Елон Маск и Бил Гејтс пред да станат успешни

Ова се навики кои ги имале и некои од најуспешните луѓе, но ја сфатиле штетата што ја предизвикуваат и успешно се ослободиле од нив.

Најлошите карактеристики на секој хороскопски знак (и како да се справите со нив?)

Оние кои имаат поголемо познавање за астрологијата, сигурно се запознаени со основните карактеристики на знаците – Биковите се мрзливи, Раковите се со променливо расположение и слично. Но, како се поврзани добрите и лошите особини на секој знак?

Недостатоците во вашето однесување според хороскопскиот знак

Обично кога читате хороскоп сакате да ги слушнете само добрите карактеристики на вашиот знак.

Зошто жените се сметаат за лоши возачи?

Сигурно веќе имате слушнато дека жените се полоши возачи во однос на мажите и на некој начин ова е точно, но не сосема.

Лоши навики кои го попречуваат вашиот пат до среќата

Луѓето се свесни дека лошите и негативни мисли привлекуваат таква енергија во нивниот живот и можат да го блокираат нивниот пат кон остварување на поставените цели.

Немојте да ги гледате! Филмови кои носат лоша порака за сите жени

Слаби, зависни, оптоварени со сексот и мажите? Дали тоа сме навистина ние?

25 лоши навики кои треба да ги прекинете пред да наполните 25 години

Ова се нештата од кои треба да се одвикнеме пред на нашата роденденска торта да стои бројот 25.
Датум: 16 ное 2014
, Автор:

Како да се справите со лошите колеги?

Не мора да ја замразите работата заради лошите колеги. Наместо тоа, применете ги овие неколку совети и полесно ќе се справите со нив.

Некои го сакаат тоа жешко

Од каде излезе темата за слатки vs. жешки, стварно немам појма, ама според муабетот што го направив со некои момци, испаѓа дека машкиот мозок по автоматизам ги класифицира девојките на овој начин.
Датум: 26 авг 2012
, Автор:

Што се крие зад лошите навики на мажите?

Познато е дека никој не е совршен, но некои навики кај мажите може да бидат навистина вознемирувачки. Сепак, експертите успеаја да ги откријат и да ги дешифрираат најчестите лоши навики кај мажите.
Датум: 13 јун 2012

Лоши навики кои нè прават несреќни

Зошто на сите нам ни е тешко да преминеме преку лошите навики кои нè уназадуваат, ни ги рушат соништата, нè прават подебели и нè спречуваат да бидеме поедноставни и посреќни?