Лос Анџелес | Кафе пауза

„Прошетајте“ низ овој прекрасен стан со поглед кој го одзема здивот

Ова гламурозно место за живеење се наоѓа во Лос Анџелес и навистина изгледа како дом на некоја холивудска ѕвезда.

Архитектонско совршенство во Холивуд во сопственост на Авичи

Имајќи ја предвид нејзината локација на падините на Холивуд Хилс, овва прекрасна куќа и не може да нуди ништо друго освен ваков убав поглед над Лос Анџелес.

Приказната зад познатиот знак „HOLLYWOOD“

Овој знак е култна икона кој ја дефинира целата филмска индустрија.

Магична прошетка низ Лос Анџелес

Видео со бројни спектакуларни глетки од Лос Анџелес и игра со транзицијата од ден кон ноќ во градот.

Светлечки скелети во Лос Анџелес

Ги создава калифорнискиот илустратор Дарен Пирсон, со неверојатна прецизност и трпеливост.
Датум: 19 сеп 2012
, Автор:

Спектакуларни отворања на Олимписките игри

Во пресрет на триесеттите Летни Олимписки игри кои ќе се одржат од 27 јули до 12 август 2012 година во Лондон, Велика Британија, погледнете како изгледаа најспектакуларните отворања на Олимписките игри досега.
Датум: 27 јул 2012

Луксузна куќа со панорамски поглед над Лос Анџелес

Кога некој би можел да бира во која куќа во Лос Анџелес сака да живее, оваа сигурно би била при врвот...

Лос Анџелес погледнат низ сијалица полна со вода

Колин Мика и Брендон Ведер од компанијата „All Cut Up Films“ се креаторите на ова уникатно видео, изработено во техниката „time-lapse“, кое го прикажува Лос Анџелес во текот на новогодишниот период.

Капење во бесконечни базени на рајски локации

Исплакнете си ги очите во бесконечните базени на Бали, Бора Бора, Мексико, Малдиви, Филипини...

Новата вила на Бритни Спирс

Новиот имот се наоѓа на простор од 3 ара, а куќата е распослана на 1.860 квадратни метри. Вилата има 10 спални соби, 13 купатила, а во сите има дрвен под.

Хотели од филмовите

Погледнете ја листата на познатите хотели, каде што се снимени филмските сцени.