Што говори за вас кафето кое го пиете?

Врстата на кафе која обожавате да ја пиете може да каже многу за вашата личност, покажуваат најновите истражувања...

Направете го овој психолошки тест, навистина е забавен! :)

Доколку сè уште го немате направено овој психолошки тест, одвојте неколку минути за него. Со сигурност ќе бидете изненадени од резултатите...

Што е тоа што жените го сакаат, а мажите не го купуваат?

Вистина е дека жените сакаат добри парфеми, убав накит и облека, но би се зачудиле колку го ценат вниманието кое сте им го посветиле давајќи им малечки подароци како цвеќе, љубовни честитки, чоколадни тортички...
Датум: 23 окт 2012
, Автор:

Дали го казнувате сегашниот партнер поради грешките на бившиот?

Сте се запрашале дали поради лоша врска во минатото страда вашата сегашна врска?
Датум: 12 окт 2012
, Автор:

Во што е тајната на харизмата?

Некои личности едноставно се предодредени да бидат харизматични. Но, тоа не значи дека не можете да научите како да бидете најхаризматичната личност во друштвото.
Датум: 24 сеп 2012

Хороскопот на Маите

Ниеден народ во историјата не бил толку многу заинтересиран за толкување на времето како што биле Маите. Тие буквално му биле робови на времето и затоа нивната астрологија се смета за една од најточните.
Датум: 10 јун 2012

Некои од најдобрите тематски логоа на Гугл

Погледнете ги најдобрите логоа на Гугл, кои прославуваат некој празник или значајна личност која со својата работа оставила белег во општеството.
Датум: 10 апр 2012
, Автор:

Хороскопскиот знак и харизмата

Кога ќе се најдете во друштво на харизматична личност, вие едноставно чувствувате дека таа има некоја моќ и магнетски го привлекува вашето внимание.
Датум: 04 мар 2012
, Автор:

50 брзи начини да станете личноста која ќе ја сакате

За да се сакаме себеси, прво треба да се поставиме себеси на врвот од листата со приоритети. Еве неколку идеи за тоа...
Датум: 21 ное 2011
, Автор:

Бојата на автомобилот ја одредува личноста

Го возите токму оној автомобил кој долго го посакувавте? Или можеби сè уште сте на патот да си ја остварите оваа желба? Во овој случај, каква би била бојата на вашиот совршен автомобил? Еве што вели изборот на бојата за вас...
Датум: 05 мај 2011
, Автор:

Вие ја имате моќта да го остварите невозможното!

Вашиот ум е предуслов за успех. Дозволете и на позитивната мисла да внесе радост во вашиот живот, само вие можете да направите од себеси човек за кој „розовиот свет“ ќе биде светот во кој живеете.
Датум: 01 фев 2011
, Автор:

Како да се справите со променливи личности?

За да ги избегнете негативните ефекти врз вашето расположение без да ги избегнувате овие негативни луѓе, еве неколку корисни совети како да се справите со нив доколку не сакате да ги исклучите од вашиот живот...
Датум: 19 јан 2011
, Автор: