Домашната лисица Џунипер повторно ќе ви го разубави денот

Џунипер е 2-годишна домашна лисица која има над 2 милиони фанови на Инстаграм.

Верно и неочекувано пријателство: Лисица и кутре не сакаат да се разделуваат

Се сеќавате ли на Џунипер, слатката, фотогенична лисица која се однесуваше како кутре?

Запознајте ја Џунипер, лисицата која се однесува како кученце

Не е лесно да се има лисица како домашно милениче.

Неодолива 5-месечна питома лисица го менува угледот на својот вид

Рајлаи е 5-месечна црвена лисица која го освоила срцето на илјадници луѓе ширум светот како едно од најслатките домашни миленичиња на Инстаграм.

Поучна приказна: Лисицата и јарецот

Еднаш една лисица лутала во темнината...

Најслаткото животно во светот

Дали сте подготвени да го видите најслаткото животно во светот?

Вистинска приказна за пријателството помеѓу една лисица и една мачка

Овие две животинки се забележани од страна на еден рибар на Езерото Ван во Турција. Тие се дружат заедно веќе една година. Си играат, се бркаат и се напаѓаат, но повторно се смируваат. Тие само сакаат да си играат.
Датум: 26 ное 2012
, Автор: