лето | Кафе пауза - Part 35

Летно освежување на вашите нокти

Неизоставен дел од летната шема се убаво средените нокти, кои делуваат уште пошик доколку се дизајнирани на уникатен начин, по кој ќе бидете препознатливи. Еве неколку идеи...

Време е за ленени панталони

Не мора да сте на Бахамите за да ги носите, и во нашата земја има доволно вода. А кога ветрето здувнува покрај вода, ленот изгледа магично. Еве неколку податоци и совети за носење ленени панталони оваа сезона пролет-лето.
Датум: 06 мај 2011
, Автор:

Кафе во кокосов орев

Исто како да сте на егзотична плажа... ладно кафе со вкус на кокос

Кафе-позадина за вашиот десктоп #27

Се откажавте од чоколади, гирцки и секакви слатки, но калорични задоволства во име на летото што следува. Не би сакале да ве стрвиме, но оваа кафе позадина, може да ви послужи како замена за она што ви недостасува во исхраната.
Датум: 04 апр 2011
, Автор:

Тропско кафе

Ананасот ќе ве однесе на плажата од соништата, а кафето само ќе го надополни тоа прекрасно чувство на сонце и лето.

Девојки во четири годишни времиња

Фотографот Ilya Rashap е креатор на една прекрасна колекција од девојки, обоени според годишните времиња. Уживајте.

Лесно ледено кафе (Easy Iced Coffee)

Одлично кафе за уживање во летните горештини
Датум: 25 авг 2010
, Автор: