Цитати од легендарниот Леонардо ДиКаприо кои ќе ве придвижат напред

„За да се приклучите на тој 1%, морате да го правите она што 99% не го прават.“ - Лео

Кои актери требале првично да ги овековечат Џек и Роуз од „Титаник“ на филмското платно?

Многумина сметаат дека филмот не би постигнал толкав успех да не глумеле Леонардо ди Каприо и Кејт Винслет.

Филм за Леонардо Дикаприо направен од неговите филмови

Одличниот актер Леонардо Дикаприо доби кус филм посветен на него, односно на неговата кариера.

Леонардо Дикаприо во ултрасмешно ретро издание

Доколку мислевте дека секси актерите како Леонардо Дикаприо, немаат фотографии од детството коишто би сакале да ги запалат, еве нешто што го докажува спротивното. :)

Филм: Џанго разузданиот (Django Unchained)

Филм за потрагата по слобода и одмазда

Викенд филмски маратон со Леонардо Дикаприо

Леонардо Дикаприо e роден на 11 ноември, 1974 година во Лос Анџелес, Калифорнија како син-единец на Џорџ Дикаприо и Ирмалин Иденбиркин.

Новата девојка на Леонардо Дикаприо

Романскиот модел Мадалина Диана Генеа е уште една во редот сексапилни девојки кои се запишале на списокот на познатиот холивудски актер.

Почеток (Inception)

Филм за сонувањето, борбата, љубовта, возбудата, филм во кој реалноста и нереалноста се преклопуваат, филм кој мора да го гледате
Датум: 10 окт 2010
, Автор:

Островот Шатер (Shutter Island)

Филм за мистичното, за лудилото, за љубовта и негирањето...
Датум: 21 сеп 2010
, Автор: