ламборгини | Кафе пауза

Ламборгини во реална големина направено целосно од хартија

Многумина од нас, некогаш во животот имаат изработено некаков предмет од хартија, но графичкиот дизајнер Тарас Леско ја одвел оваа уметност на едно сосема ново ниво.

Новото моќно и футуристичко Ламборгини „Veneno“

Овој фантастичен модел на Ламбургини, повторно е наречено по познат бик за борби, со што оваа компанија ја продолжува својата традиција за именување на своите возила.

Преубав концепт на Ламборгини во ретро стил

Ламборгини Миура таков каков што би можел да биде доколку се произведува денес...

Ново фантастично Ламборгини „Sesto Elemento“

По повод 50 години од постоење на познатиот бренд „Ламборгони“, од автомобилскиот производител ги прикажаа сликите од концептот наречен „Lamborghini Sesto Elemento“.

Ламборгини или возило од научно-фантастичните филмови?

Овој дизајн е резултат на работата на еден студент од Факултетот за уметност во Пасадена, Калифорнија.

Ламборгини „Зелена беретка“

Основен модел надграден со рачно изработен челичен систем за исфрлање на издувните гасови, рачно изработени бандаши, можност за додавање на уште 50 коњски сили на фабричките 570, и уште многу електроника...

Ламборгини Авентадор Џеј – досега невидено уметничко дело од автомобил

Крајно неописливо искуство на моќ и динамика, а какво поинаку би било возењето со повеќе од 300 км на час...
Датум: 19 мар 2012
, Автор:

За колку пари можете да си купите Ламборгини?

Ламборгини ги објави цените за своите модели кои ќе бидат достапни во 2012 година. Па доколку размислувате за купување на некои од нивните модели, треба да знаете кој колку би ве чинел.

Како ќе изгледа новото Ламборгини Гаљардо?

Ламборгини реши да прикаже дел од сликите на кои е прикажана новата верзија на добро познатиот модел Гаљардо.

Никол Шерцингер и Ламборгини „Дијабло“ – убиствено жешка комбинација

Дали можеби ви се чини дека ова е излезено од вашите фантазии?

Најскапото Ламборгини на светот „Sesto Elemento“

Најскапото и најелегантното Ламборгини на светот ќе се појави по одбрани светски салони при крајот на 2011 година. Моделот ќе се произведе во лимитирана едиција од околу 20 возила...

Дали и вие сте љубител на Ламборгини?

Ламборгини ја отворил компанијата за да создаде свој совршен, отмен, супер брз автомобил. Доколку ги погледнете сите модели на Ламборгини, ќе заклучите дека ја остварил својата цел.
Датум: 11 сеп 2010
, Автор: