Мандела ефект: Зошто луѓето се сеќаваат на настани кои никогаш не се случиле?

Мандела ефектот, односно лажни сеќавања што ги делат голем број луѓе, на некој начин е како колективно недоразбирање.

Зошто дел од вашите сеќавања можеби се лажни?

Искривувањето на меморијата е многу полесно и почесто отколку што мислите.

5 извори на лажно слабеење кои можат да ве измамат дека сте изгубиле неколку килограми

Речиси сите коишто се соочуваат со некој килограм вишок, веќе почнуваат да разгледуваат различни диети со цел да се подготват за летните денови.

7 факти што не ги знаевте за ангелите на Викторија Сикрет

Ако го гледате модното шоу на Викторија Сикрет секоја година и мислевте дека знаете сè за ангелите, тогаш се лажете.

Момче кое 3 пати лажно ја запросува својата девојка

Откако Самер дознала дека тоа ќе биде ноќта кога нејзиниот вереник ќе ја побара за жена, тој решил да ѝ ја направи вечерта поинтересна.
Датум: 28 ное 2013
, Автор:

Маскирана убавина

И покрај тоа што сè е така „маскирано“, нели, на крајот на краиштата, поентата е да најдеш некој кој буквално ќе го обожува твоето битие без ни трошка „потпора“ и помош од модерната технологија или најновите изуми?
Датум: 18 авг 2013
, Автор:

Лажни пејзажи за спектакуларна фотографија

Ако сè уште се чудите зошто никако не успевате ниту со голо око да здогледате пејзаж како оние на фотографиите кои одземаат здив, разгледајте ја следната галерија.