Најслатките кутриња што некогаш сте ги виделе

Без разлика дали станува збор за големите, тркалезни очи, слатко сонување или препознатливата поднавалена глава, овие крзнени топчиња се сè што ви е потребно за да го преживеете зафатениот работен ден.

Неодоливи фотографии: Овој пар ги заменил свадбените букети со мали кутриња

Кому му требаат букети кога можете да имате мали кутриња?!

Интересни илустрации ни покажуваат како изгледа животот на жените кои чуваат кучиња

Оваа илустраторка на интересен и забавен начин ни покажува како изгледа едно секојдневие на жените кои чуваат кутриња, почнувајќи од утрото, па сѐ до вечерта.

Погледнете го ова неодоливо прасенце кое мисли дека е кутре

Осумгодишното прасенце Олив е убедено дека е исто како останатите кутриња од екипата.

Зошто сме зависни од слатките и убави работи?

Сте се запрашале ли некогаш зошто ги обожаваме слатките работи како животинките, бебињата па дури и естетски убавите предмети?

Универзитет создал просторија со кутриња која им помага на студентите да се опуштат

Просторијата со кутриња била инспирирана од една јапонска студија која покажала дека луѓето постигнуваат повисоки резултати на тестови доколку претходно поминувале време со кутриња и мачиња.

Весели кученца се забавуваат пливајќи под вода

Подводните фотографии на Сет Кастел се навистина освежување за очите. Полни со живи бои, забавни кучешки положби и бесценети фацки поради кои се топиме пред екранот.
Датум: 11 сеп 2014
, Автор:

Вистината за кучињата со педигре која воопшто нема да ви се допадне

Луѓето сакале нивните домашни миленичиња да бидат поубави, поатлетски и повеќе да одговараат на нивните „стандарди за расите“ и затоа секое куче го пареле само со она од неговиот „вид“, дури и ако тоа подразбирало парење со своето семејство.

Слатки кутриња спијат во прегратките на своите омилени плишани играчки

Зарем има нешто послатко и понеодоливо од мали кутриња кои спијат со своите мали плишани играчки?

Слатки кутриња кои изгледаат како мали панди

Сите ние сме разочарани што пандите не се соодветни за домашни миленичиња, но овие неодоливи кутриња од Кина кои личат на мали панди можат да послужат како одлична замена. Интересно е што родителите на овие кутриња ни најмалку не наликуваат на ова животно, но ете, природата сакала да

Запознајте ги новите неодоливи натпреварувачи во купот на кутрињата

Американската ТВ програма „Animal Planet“ секоја година организира натпревар за млади кутриња на минијатурен терен за американски фудбал...
Датум: 06 фев 2012
, Автор: