Верно и неочекувано пријателство: Лисица и кутре не сакаат да се разделуваат

Се сеќавате ли на Џунипер, слатката, фотогенична лисица која се однесуваше како кутре?

Неодоливо кутре кое ќе ви го стопи срцето

Што се однесува до фотографиите од миленичиња, ништо не може да биде послатко од померанецот Флинт.

Големо куче и мало кутре – неразделни пријатели

Фотогеничното куче Харлоу веќе е популарно по својата колекција портрети на социјалната мрежа Инстаграм и фотографиите со неговиот пријател Сејџ. Но, неодамна семејството го надополни малиот јазовичар Инди...
Датум: 28 ное 2013
, Автор:

Неодоливи фотографии од 2-годишно дете и мало кутре за време на нивната попладневна дремка

Фотографиите кои Џесика ги објавува на Инстаграм покажуваат колку удобно тие се чувствуваат во нивните прегратки, цврсто спиејќи еден покрај друг по 2 часа секој ден.

Слатко кутре не може да излезе од чинија

Ова неодоливо кутре е на голема мака - се обидува да излезе од длабоката чинија, во која претпоставуваме дека полесно успеало да влезе.
Датум: 16 апр 2013
, Автор: