Курт Кобејн | Кафе пауза

10-те најинспиративни цитати на Курт Кобејн

„Без разлика што и да правите, ништо не можете да направите за да ги натерате луѓето да ве разберат.“

Последните фотографии од славните личности

Кратко време откако биле направени, животот на овие личности се судирал со трагедија. Тие се последните фотографии кои биле направени со славните личности пред да си заминат.
Датум: 17 авг 2014
, Автор:

Факти за Курт Кобејн што не сте ги знаеле

Веројатно сè уште постојат податоци за животот на славниот музичар кои малкумина ги знаат...

Цитати од дневникот на Курт Кобејн

Харизматичниот рокер ја разголува својата душа кажувајќи како гледа на светот околу себе...

Ретко видени фотографии од семејните албуми на Курт Кобејн

Деталите за животот, делото и смртта на познатиот вокал и гитарист на бендот Нирвана, на сите ни се добро познати. Ова се еден мал дел фотографии извадени од неговите семејни албуми...

Омилените музички албуми на Курт Кобејн

Следната листа со 50 музички албуми е рачно напишана од страна на Курт Кобејн и објавена во книгата „Journals“, во 2002 година.
Датум: 16 ное 2012
, Автор:

Ќерката на Курт Кобејн во сексапилна фотосесија

Модната фотографка Хеди Слимејн, поранешен дизајнер за „Dior Homme“, направила феноменална заводлива фотосесија со Френсис Бин Кобејн, ќерката на Курт Кобејн и Кортни Лав.