крпа | Кафе пауза

Зошто не треба да користите крпа за да го исушите лицето?

Иако сушењето на лицето со крпа изгледа како најлогичното нешто што треба да се направи, во реалноста, тоа може да направи повеќе штета отколку добро.

Како да ја победите главоболката со помош на масажа со крпа?

Не се препорачува често земање лекови против болки, па затоа е најдобро да пробате некое природно решение за главоболка, како што е масажата.

Едноставен трик со чија помош ќе ги отстраните митесерите засекогаш!

Митесерите се здодевни, а понекогаш и болни. Скапите средства за чистење на лицето се само привремено решение и не можат да се рамнат со природните методи, а овој е токму еден од нив.

За што сè можете да го искористите шампонот за коса?

Ако ви има останато малку шампон или пак имате некој што не го користите, не фрлајте го туку искористете го на вистински начин.

Би го изложиле ли лицето на оган во име на убавината?

Целиот третман започнува со крпа натопена во алкохол, која се става на лицето и потоа се запалува.

Како бебето да ви помогне околу чистењето на подот?

Еден дизајнер дошол до уникатна идеја како да ги вклучите децата во секојдневните домашни обврски, претворајќи ги бебињата кои лазат, во машини за чистење под.

Неколку чекори до совршено бричење

Секојдневното бричење не секогаш значи подобар изглед, туку може да донесе црвенило и непријатно чешање. Но, тоа не мора да биде така ако се следат следните неколку совети...
Датум: 07 фев 2012
, Автор:

Снаодлив орангутан се брише со мокра крпа за да се спаси од горештината

Бришејќи се со мокра крпа, овој орангутан знае точно како да се справи со летните горештини.

Претворете ја вашата бања во спа-центар

Замислете како се релаксирате во голема када, опкружени со безброј меурчиња кои нежно ве скокоткаат и ароматични свеќи кои треперат во позадина. Ахх...
Датум: 21 ное 2010
, Автор: