кристал | Кафе пауза

ТЕСТ: Изберете кристал и откријте ја вашата љубовна порака

Откријте каква љубовна порака може да ви донесе еден од овие кристали преку овој мал, забавен тест!

Спектакуларен кристал кој личи на мини-аквариум

Воодушевувачкиов скапоцен камен, како и повеќето опали, се карактеризира со спектар од бои, но она што го разликува од останатите, е неговиот спектакуларен визуелен ефект. Изгледа како подводен поглед кон дно на океан.

Мардан Палас – најскапиот хотел во Европа

Најскапиот хотел во Европа, Мардан Палас, се наоѓа во Турција, во областа Лара, Анталија. Овој хотел претставува ориентална бајка со архитектура инспирирана од Отоманската Империја и од познатата палата Долмабахче.
Датум: 09 јан 2012
, Автор:

Луксузни порцелански јајца

Карактеристичен белег на луксузните јајца изработени од германскиот дизајнер Питер Небенгаус, е фантастичната комбинација од порцелан и накит.
Датум: 24 апр 2011
, Автор:

Гламурозен мебел со кристали од Сваровски

Овој златен мебел со сигурност ќе му се допадне на секој оној кој сака домот да му изгледа елитно и кралски.

Приватните авиони на богатите

Уредени и опремени со луксузен ентериер, овие авиони го сочинуваат возниот парк на оние кои можат тоа да си го дозволат. Погледнете дел од приватните авиони на некои од најбогатите луѓе на планетава.
Датум: 18 ное 2010
, Автор: