ТВ серија: Џесика Џоунс (Jessica Jones)

Поранешна суперхеројка започнува со својот живот од почеток така што станува приватен детектив

ТВ серија: Наркоси (Narkos)

ТВ серија базирана според вистинската приказна за Пабло Ескобар

Филм: Легенда (Legend)

Филм базиран според вистинската приказна за гангстерите близнаци Реџи и Рони Креј

ТВ серија: Квантико (Quantico)

ТВ серија за група млади ФБИ агенти меѓу кои се крие „заспан“ терорист

Филм: Сикарио (Sicario)

Во војната со картелите, линијата помеѓу доброто и злото одамна е избришана...

Филм: Транспортер: Надополнет (The Transporter Refueled)

Френк Мартин, познат и како Транспортерот, ќе биде вовлечен во ризична мисија која ја водат 4 решителни девојки, подготвени да срушат една од најголемите криминални организации...

Филм: Хитмен: Агент 47 (Hitman: Agent 47)

Напреден убиец ѝ помага на една необична жена да го најде нејзиниот татко и да ги открие мистериите за нејзиното потекло

ТВ серија: Водолија (Aquarius)

Полициска драма од 60-тите која го следи животот на озлогласениот Чарлс Менсон пред убиствата

12 сериски убијци и нивните последни зборови од кои ќе ви поминат морници низ телото

Соочени со смртта, последните зборови на овие сериски убијци варираат од прифаќање и споделување љубов кон најблиските, па сè до негирање и очајно обидување за спас.

ТВ серија: Крпачи (Stitchers)

Што би се случило доколку можете да истражувате нечие убиство во неговите сеќавања?

ТВ серија: Врисок (Scream)

ТВ адаптација на познатата франшиза филмови „Врисок“

ТВ серија: Господин Робот (Mr. Robot)

ТВ серија за брилијантен хакер кој страда од антисоцијално нарушување