крема за сончање | Кафе пауза

5 митови за сончањето што мора да ги знаете!

Дали припаѓате во онаа група луѓе на кои главна активност на плажа им е сончањето?

5 митови за влијанието на сончевите зраци

Блескавиот, исончан тен е задолжителен летен додаток со кој секоја модна комбинација ни прилега совршено, но на што треба да внимаваме?

Еве како да знаете дали сè уште можете да ја употребувате старата крема за сончање

Кремата за сончање е неизоставен дел од секое патување на плажа.

Намалете ја болката од изгорениците од сонцето на овие 5 начини

Иако на секој чекор не потсетуваат да нанесуваме крема за заштита од сонцето, и понатаму ни се случува понекогаш да изгориме.

4 кратки и лесни совети за чистење на вашиот несесер во лето

Дали знаевте дека некои производи кои се одлични за во зима можат да бидат многу штетни во лето?