Најнов моден тренд: Неверојатни парчиња облека создадени само со помош на ножици

Талентираниот американски дизајнер Адам Саакс за само неколку минути може да го претвори и најобичното парче облека во нешто навистина неверојатно.

Долната облека на Кристијано Роналдо

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Португалецот Кристијано Роналдо, од неодамна стана и моден креатор.

Најдобрите бесплатни креатори на веб-сајтови

Во последно време стана доста популарно да се користат различни креатори на веб-сајтови. Тие нудат готови темплејти (шаблони) од кои корисникот може да одбере еден, кој најмногу му се допаѓа за својот сајт.

Уникатно дизајнирани хотели

Во изминатите неколку години, врвни модни дизајнери открија нов пазар за развој на нивната дејност – дизајнирање хотели. Тие дизајнираа уникатни соби ширум светот за да ги задоволат вкусовите на патниците.
Датум: 28 мар 2012

Игра на неделата: Креатор на луди железници

Играта е едноставна и се игра само со помош на маусот. Нивоата стануваат се потешки, како што напредувате во играта, а за сите нејаснотии погледнете ги туторијал видеата кои се достапни во менито „How to play“...