5 идеи за кратки фризури за ова лето инспирирани од славните жени

Можеби ова лето е идеално за да направите промена на вашата глава.

За девојките со кратка коса: 5-те најмодерни пролетни фризури

Привлечни, модерни и елегантни - овие фризури за кратка коса ќе ве воодушеват во текот на пролетната сезона.

Дали на вашето лице ќе одговара кратка коса?

Најкраткиот одговор на ова прашање е правилото од 5,5 сантиметри.

Сè што треба да знаете за кратката коса

Оваа година можеме да видиме голем број познати дами со кратка коса. Иако ви се допаѓа како им стојат, пред да посетите фризер за да направите ваква драстична промена, прочитајте ги овие добри и лоши страни на кратката фризура.

Оригинални фризури за средна и кратка должина на косата

Доколку и вие сте една од оние дами кои имаат пократка коса и кои сметаат дека не можат да направат соодветна фризура за одреден настан, погледнете ги овие неколку трикови...

Вашата омилена фризура зборува многу за вас

Прочитајте го списокот со најчести женски фризури и нивното значење. Забавувајте се откривајќи дали вашата омилена фризура може да открие нешто за вашата личност.

Што говори вашата фризура за вас?

Покрај изразите на лицето, и фризурата открива одредени работи за вас, вели Џин Ханер, авторка на книгата „Мудроста на вашето лице“.
Датум: 13 авг 2014
, Автор:

Како да направите вашата долга коса да изгледа кратко?

Дали некогаш ви се случило да посакате да имате кратка коса на само еден ден, без притоа да морате навистина да ја скратите?

Предлог куси фризури за ова лето

Погледнете ги, изберете фризура и побрзајте да закажете термин за шишање во вашето омилено фризерско студио.
Датум: 05 јун 2013
, Автор: