Дом од соништата со прекрасен поглед на океан

Некој спомна рај на земјата? Што велите за прекрасен дом со кралски амбиент и поглед кон океан кој го одзема здивот?
Датум: 09 мај 2014
, Автор:

И кралицата на Велика Британија би сакала да живее тука

Лоциран во нов станбен комплекс во Краснодар, Русија, овој апартман е направен според барањата на сопственикот, кој сакал целокупниот дизајн да се развива околу една централна идеја – Обединетото Кралство.

Кралски хотел со поглед кон Ајфеловата кула

Погледот од вашата соба кон Ајфеловата кула и кон реката Сена, тотално ќе ве вџашат. Старовремската елеганција на собата, вкусно уредена од рацете на професионалци, совршено го отсликува градот кој лежи под неа.

Кралскиот пијалак

Венчавката на принцот Вилијам и Кетрин Мидлтон беше еден од најизвонредните настани на 21-от век. Откако малку легна прашината околу самата венчавка, може и ние да си наздравиме на кралски начин. Создаден посебен пијалак, наречен „Кралската венчавка“.
Датум: 07 мај 2011
, Автор:

Гламурозен мебел со кристали од Сваровски

Овој златен мебел со сигурност ќе му се допадне на секој оној кој сака домот да му изгледа елитно и кралски.