коњ | Кафе пауза

Пријателство без граници: Овие коњ и мачка се пријатели повеќе од 7 години

Тие ги поминуваат целите денови заедно, а Морис секое утро обожава да му скока на грбот на Чампи, па така оди на „возење “ во природата.

Тест на личноста: Одберете коњ и дознајте нешто повеќе за себе

Во секоја од овие 8 фотографии од коњи се крие по еден од 8-те различни типови карактери.

Драги девојки, принцот на бел коњ нема да ве спаси од самите себеси

Најголемата и највредната лекција која можете да ја научите во вашиот живот е дека никој не може да ве спаси од самите себеси, ниту пак да ве направи среќни. Вие самите треба да го сторите тоа.

Тестирајте се и откријте што вашата фантазија кажува за вашата личност

Овој тест е многу забавен, а ќе открие многу за вашите пријатели, за партнерот, за животот... Замислете ситуација: Се движите низ пустина на камила и наеднаш гледате – коцка! Како таа коцка изгледа?
Датум: 26 сеп 2014
, Автор:

Рекламата на „Бадвајзер“ за Супер Боул која го расплака светот

Погледнете зошто светот ги намокри очите на оваа кратка приказна.
Датум: 30 јан 2014
, Автор:

Како да се качите на коњ?

Ова урнебесно смешно видео ќе ви прикаже еден преплашен младич, кој се плаши да се качи на еден сосема смирен коњ.

Забавна мозочна гимнастика: 12 кул оптички илузии

На која страна гледа коњот: кон нас или кон хоризонтот?
Датум: 29 окт 2012
, Автор:

Најбогатите животни-спортисти

Кои се најбогатите животни во одредени спортови наменети за нив и сумите кои ги заработуваат?

10 неверојатни факти за срцето

Дознајте како сексот и смеата се навистина добри за срцето, а како пак лошите вести можат навистина да го скршат.
Датум: 04 фев 2012
, Автор:

Сте знаеле ли дека…

Светот на животните е многу интересен и разновиден. Секое животно си има свои специфики и карактеристики, а дел од нив ќе ги дознаете токму преку овие факти и занимливости.