Еве што ќе ви се случи ако ставите коцка мраз на овој дел од вашата глава

Доколу редовно ставате коцка мраз на точката фенг фу, тоа ќе ви помогне во подмладување на вашето тело.
Датум: 30 мар 2015
, Автор:

Тестирајте се и откријте што вашата фантазија кажува за вашата личност

Овој тест е многу забавен, а ќе открие многу за вашите пријатели, за партнерот, за животот... Замислете ситуација: Се движите низ пустина на камила и наеднаш гледате – коцка! Како таа коцка изгледа?
Датум: 26 сеп 2014
, Автор:

Коцка мраз за убаво лице по рецепт на Мерлин Монро

Најсексапилната дива на сите времиња, Мерлин Монро, секое утро го поминувала лицето со коцка мраз. Ако таа го правела ова, зошто да ги занемариме нејзините совети и не би го пробале овој третман и самите?
Датум: 06 јул 2014
, Автор:

Станче кое би го посакал секој студент

Архитектите од компанијата „Ruetemple“ прифатиле еден многу интересен проект, да дизајнираат стан од 33 метри квадратни, предвиден за двајца студенти, брат и сестра.

Уникатен споменик од демолиран забавен парк

Креирана од артистот Џејмс Дајв, оваа коцка претставува колекционирано ѓубре од демолиран стар забавен парк, во која се гледаат сите разнобојни знаци, светла, разни играчки и плишани животни...

Млеко заробено во времето

Има нешто магично во моментот на распрскување на течноста во чашата. Ви се случило да ви се распрска утринското кафе додека ставате коцка шеќер?

Кафе-позадина за вашиот десктоп #18

Уживате кога утрото ќе ви започне со весник и топло кафе, убаво засладено, декорирано, со многу пена на врвот. Две коцки шеќер, тазе кафе во зрна и омилениот печатен медиум на вашето биро - тоа е сè што треба...
Датум: 31 јан 2011
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #6

Зрна кафе, коцки шеќер и темна позадина која ќе ви дозволи едноставно лоцирање на иконите - одличен контраст кој совршено ќе „легне“ на вашата десктоп позадина оваа недела.
Датум: 26 окт 2010
, Автор: