кофеин | Кафе пауза - Part 3

Како кофеинот од различни производи влијае на организмот?

Кој кофеински производ најбрзо и најдобро ни помага да го поминеме денот?

Како да знаете дека сте претерале со кафето?

Еве колку шолји кафе на ден се опасни по здравјето!

Зошто испиеното кафе ве прави поуспешна личност?

Никој од нас не може да си го замисли почетокот на денот без кафе.

Според науката: 5 предности од секојдневната консумација на кафе

Љубители на кафе, обединете се! Еве 5 научни причини зошто вашата опсесија со оваа магична напивка е всушност добра за вас.

7 нешта кои ни се случуваат кога ќе го исфрлиме кофеинот од нашиот живот

Доколку и вие решите да се откажете од кафето, со сигурност ќе ги почувствувате следниве 7 нешта...

Љубители на кафе? Тогаш сигурно сте се соочиле со овие нешта!

Утрото никогаш не ви започнало без оваа топла и магична напивка? Честитки, вие сте кафехоличар и овие проблеми сигурно не ви се нималку непознати.

Дали правилно го пиете вашето кафе?

Научниците објаснуваат дека утринското пиење кафе не е најефикасен начин на консумирање...

10 начини на кои кафето влијае на вашиот организам

Што може да му направи на организмот вашиот омилен напиток и кога треба да го пиете, а кога да го одбегнувате?

7 чудни работи кои можат да ви го нарушат чукањето на срцето

Што ги предизвикува овие палпитации? Погледнете дел од најчестите причинители за нарушеното чукање на срцето...

НИКОГАШ не пијте алкохол во комбинација со енергетски пијалак!

Токму оваа ситуација често доведува до трагични последици.

Позитивни и негативни ефекти на кафето

Кофеинот има многу ефекти врз човековото тело, некои се позитивни, некои пак негативни. Во секој случај, кофеинот во секојдневието е неминовен, а ова се можните ефекти од него кои треба да се знаете.
Датум: 17 дек 2014

Обожавате кафе? Тоа мора да е запишано во вашите гени

Дали ви се случува да се наежите од само една голтка од вашето омилено кафе? Едно ново истражување сугерира дека овој вид кафеџии ја имаат љубовта кон кафето кодирано во нивната ДНК.