Како да носите костим, а притоа да не се чувствувате здодевно и монотоно?

За да не паднете во стапицата на модната досада, ние ви предлагаме ефикасни и занимливи освежувања на професионалната облека.

7-те изуми на Коко Шанел за кои жените засекогаш ќе ѝ бидат благодарни

Тешко е да замислиме како светот би изгледал ако пред точно 132 години не се родела Габриел ’Коко’ Шанел во француското гратче Саумур...

4 тајни за совршен елегантен изглед

Некои луѓе постојано изгледаат убаво без разлика каков костум ќе облечат. Нивната тајна е во некои мали детали, а нив ги открива стилистот Ден Мичел.

Водич за одбирање совршен костум за мажи

Ова се неколку правила кои задолжително морате да ги знаете кога купувате свечено одело.

По 88 години брак ги направиле првите свадбени фотографии

101-годишниот Ву Конган и две години постарата сопруга, Ву Согнши, по речиси девет децении од нивната венчавка, одлучиле да ги направат првите свадбени фотографии.
Датум: 12 ное 2012
, Автор:

Вингсуит летање – врвно адреналинско искуство

Екстремен спорт кој добива популарност поради силниот наплив на адреналин и спектакуларната глетка за време на летот.

Што да облечете со бела класична кошула?

Во последниве години белата кошула се смета за досадно и немодерно парче облека, кое се остава забутано во плакарот. За да го побиеме тој мит, ви предложуваме неколку интересни комбинации...

5 задолжителни парчиња облека за мажи

Некои работи остануваат вечно во мода, можат да се комбинираат со секој стил, па затоа и во нив вреди да се инвестира.
Датум: 19 мај 2011
, Автор: