Интересна студија ни открива дека луѓето што почесто користат Интернет се помалку религиозни

На некој начин науката потврдила дека Интернетот е „безбожно“ место. Според едно ново истражување, луѓето кои користат Интернет поретко имаат влијание од религиите.

Интересни и корисни начини на кои можете да го користите вашиот фен за коса

Фенот ви нуди неверојатни придобивки за кои досега сигурно не сте слушнале.

5 бои на сенки за очи што не би требало да ги користите

Кога станува збор за сенката за очи, постојат неколку бои кои би требалo дa избегнувате да ги нанесувате на вашите очни капаци.

Неколку интересни трикови со батерии што ќе ве остават без зборови

Покрај редовната употреба и намена која на сите вам ви е позната, постојат и неколку трикови кои може да ви помогнат во врска со користењето на батериите во исклучителни ситуации.

Дознајте дали цело време погрешно ги користевте марамчињата за отстранување на шминка

Доколку не ги користите правилно, тогаш набрзо ќе забележите лоши ефекти на лицето.

Еве како да знаете дали сè уште можете да ја употребувате старата крема за сончање

Кремата за сончање е неизоставен дел од секое патување на плажа.

Генијални трикови: Искористете ги вашите омилени козметички производи до последна капка!

Фрлањето на неискористените производи и не е некоја баш економична опција, зар не?

Сè што треба да знаете за тоникот за лице

Ако размислувате да започнете да користите тоник за лице, еве што треба да знаете во врска со него.

За што најчесто се користи Википедија?

Ова се причините поради кои најчесто се користи „Википедија“.